Новини » Світ Читать эту новость на русском

Донбас може стати "полем нагнітання напруги" для наддержав, - професор політології зі США

Великий трикутник "Китай-Росія-США" грає ключову роль в міжнародній політиці Ілюстративне фото

У Джо Байдена залишається проблема - потенційні розслідування щодо його сім'ї, зауважив Андрій Коробков

Існує імовірність, що Донбас може стати "полем нагнітання напруги" для наддержав.

Про це в ефірі програми "Міжнародна панорама" на телеканалі "Перший Незалежний" під час включення заявив професор політології Університету штату Теннессі Андрій Коробков.

Андрій Коробков, коментуючи американсько-російські відносини і останні заяви американського президента щодо президента РФ, зазначив, що попередній президент Дональд Трамп головною загрозою США вважав Китай, а ось російську карту він вважав за потрібне розігрувати незалежно від того, який політичний режим у Росії. Натомість Джо Байден під час виборчої кампанії обіцяв робити все навпаки – відновити відносини з Китаєм і посилити тиск на РФ, проте після приходу до влади виник новий рівень риторики й одночасна атака як на РФ, так і на Китай, зазначив професор.

"Байден ухитрився дуже сильно, замість того, щоб повернути зовнішню американську політику на рейки, які існували до Трампа, створити такий переполох, по суті справи, у зовнішньополітичному блоці в цілому і особливо щодо відносин з Китаєм навіть більше, ніж з Росією", - сказав Андрій Коробков.

За його словами, відволікання уваги американців від внутрішніх проблем, особливо у момент, коли готується різке підвищення податків, може бути корисним, і зовнішньополітична криза - це досить стандартна операційна процедура в американській політиці. Проте є питання, якими будуть наслідки цієї зовнішньополітичної кризи, зауважив Андрій Коробков.

Новини за темою: Глави МЗС Росії і Китаю обговорили відносини зі США

Експерт, відповідаючи на запитання, чи може Донбас стати "полем битви" для наддержав, зауважив, що "полем нагнітання напруги" цей регіон точно може бути.

"Як Байден, так і низка інших членів його адміністрації - згадаємо ту ж Нуланд, яка займає тепер ключовий пост у Держдепі, - вони були дуже тісно зав'язані на американську політику в регіоні, конкретно відносно України. Думаю, що так, активізація тут можлива, тим більше що у Байдена продовжує залишатися проблема - потенційні розслідування щодо його сім'ї. І у нього є цілком конкретні симпатії, які так само зав'язані на особистий інтерес. Тому така ймовірність існує", - сказав Андрій Коробков.

Нагадаємо, президент США Джо Байден назвав президента РФ Володимира Путіна "вбивцею" і додав, що керівництво РФ має "заплатити ціну" з огляду на втручання в американські президентські вибори. Путін відреагував на цю заяву.

Як повідомляли, президент Росії Володимир Путін запропонував главі США Джо Байдену провести онлайн-дискусію у прямому ефірі. Джо Байден, своєю чергою, відповів на пропозицію.