Новини » Світ Читать эту новость на русском

Десятки мігрантів потонули у Ла-Манші, прямуючи до Британії

Фото з відкритих джерел

Цьогоріч понад 25700 людей здійснили небезпечну подорож до Великої Британії на невеликих надувних човнах

У середу, 24 листопада, щонайменше тридцять один мігрант, що прямував до Великої Британії, потонув у протоці Ла-Манш неподалік від Кале, Франція. Це найбільша гибель в Ла-Манші з 2014 року. На судні було 50 осіб, і було знайдено "п'ять чи шість" людей. Про це пише "Суспільне" з посиланням на BBC.

Прем'єр-міністр Борис Джонсон сказав, що він "приголомшений" подіями, додавши, що Великобританія "не залишить каменя на камені", аби зупинити банди торговців людьми, які доправляють людей на "туманний альбіон".

"Це також показує, наскільки важливо, щоб ми зараз активізували наші зусилля, щоб зламати бізнес-модель бандитів, які відправляють людей у море таким чином", - сказав він.

Вважається, що в середу кілька людей прибули до Великобританії на невеликих човнах, і імміграційні служби бачили, як людей вивозили на берег у Дуврі.

Редактор політики ВВС Newsnight Льюїс Гудолл сказав, що, як йому відомо, близько 25 човнів намагалися перетнути кордон протягом дня.

Президент Франції Еммануель Макрон сказав: "Франція не дозволить Ла-Маншу стати цвинтарем", закликавши європейських міністрів до термінової наради.

За словами міністра внутрішніх справ Франції Пріті Пателя, серед загиблих п'ять жінок та дівчинка.

Міністр внутрішніх справ Франції заявив, що ці смерті стали "кричущим нагадуванням" про небезпеки, з якими стикаються мігранти, які намагаються перетнути Ла-Манш.

Французька і британська влада проводить рятувальну операцію повітрям і морем, щоб з'ясувати, чи зможуть вони ще когось знайти.

Цьогоріч понад 25700 людей здійснили небезпечну подорож до Великобританії на невеликих надувних човнах – це більш ніж утричі більше, ніж у 2020 році, повідомляє видання.

Новини за темою: Мігранти штурмують польський кордон у районі пункту пропуску "Брузгі-Кузниця"

Нагадаємо, Єврокомісія виділить до 3,5 млн євро на повернення мігрантів на батьківщину.