Чикаго під загрозою зникнення: Кліматичні зміни можуть спричинити затоплення міста

Фото з відкритих джерел

Небезпеку для міста становить найбільша кількість опадів протягом останніх п’яти років

Місто Чикаго, одне з найбільших міст США, за кількістю населення перебуває під загрозою зникнення. Небезпеку для нього становить найбільша кількість опадів протягом останніх п’яти років, пов’язана з глобальними змінами клімату. Про це повідомляє CNBC, передає "Укрінформ".

Чикаго зараз знаходиться у такому ж небезпечному становищі, як і міста на березі океану. Сильні опади та частіші посухи спричиняють різкі коливання рівня води в озері Мічиган та річці Чикаго, викликаючи хаос у місті та спонукаючи до термінових заходів, щоб протидіяти загрозі.

У Чикаго є зливова система на випадок затоплення – шлюзи, що допомагають контролювати рівень води в озері та річці, коли він піднімається надто високо. Однак, останнім часом опади настільки великі, що нещодавно вперше ця система не спрацювала.

Взимку 2020 року рівень води в озері Мічиган досяг рекордно високого рівня, йшли інтенсивні дощі. Повінь тоді охопила вулицю Лейкшор Драйв, затопивши будівлі по третій поверх. Річка Чикаго також тоді вийшла з берегів та затопила центр міста.

Експерти зазначають, що ці події не були випадковим стихійним явищем. Зміна клімату спричиняє все сильніші дощі, що у майбутньому призведуть до ще більш руйнівних наслідків для міста.

"Найбільший ризик полягає у тому, що зміни клімату вплинуть на рівень води, з яким вже не здатна впоратися інфраструктура міста, його берегові лінії та будинки", – заявив доцент Школи довкілля та сталого розвитку університету Мічігана Дрю Гроунволд.

Новини за темою: Вчені зробили нове відкриття щодо зміни клімату

Нагадаємо, з 31 жовтня до 12 листопада 2021 року у місті Глазго, Шотландія, відбудеться 26-та Конференція сторін Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату – COP26. Українську делегацію очолить президент Володимир Зеленський.