Новини » Світ Читать эту новость на русском

Черговий історичний рекорд: Ціна на газ у Європі перевищила 1360 доларів за тисячу кубометрів

фото з відкритих джерел

Це на 17% вище розрахункової ціни понеділка

У Європі ф'ючерсні ціни на газ побили черговий історичний рекорд, трохи перевищвши 1360 доларів за тисячу кубометрів. Про це, посилаючись на дані торгів на ICE Futures, повідомляє агенство "РИА-Новости".

Відзначається, що вартість листопадового ф'ючерсу на газ за індексом голландського TTF, самого ліквідного Європейського хаба, відкрила торги на рівні трохи нижче 1190 доларів за тисячу кубометрів, протягом дня демонструвала стійке зростання і підскочила до рекордних 1360,6 доларів за тисячу кубометрів. Це на 17% вище розрахункової ціни понеділка.

Новини за темою: Запуск "Північного потоку-2": Україна наполягатиме на збереженні транзиту газу мінімум на 15 років

Раніше повідомлялося, що зростання цін відбувається на тлі низьких запасів у підземних сховищах Європи при скороченні поставок з Росії. Європейські підземні газові сховища заповнені менше ніж на 70%. Слід зазначити, що цей показник на 15% менше середнього рівня за останні п'ять років.

Нагадаємо, нещодавно прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на прес-конференції заявив, що для побутових споживачів в Україні ціни на газ не зміняться, незважаючи на рекордне подорожчання природного газу в Європі. За словами прем'єра, річний тариф діятиме як мінімум до травня 2022 року.