Британська розвідка провела переговори з "Талібаном"

Таліби в президентському палаці в Кабулі AP Photo

Британія хотіла переконатися в тому, що Афганістан не стане майданчиком для терористів

Представники британської розвідки провели переговори з талібами. Британія хотіла переконатися в тому, що Афганістан не стане майданчиком для терористів. Про це повідомляє The Telegraph.

Переговори з членами "Талібану" провів спеціальний представник прем'єр-міністра Великої Британії по Афганістану і керівник Об'єднаного розвідувального комітету Британії Саймон Гасс.

Переговори з талібами британська розвідка проводила протягом двох тижнів. Британія хотіла отримати гарантії того, що територія Афганістану не стане базою для терористичних атак на країни Заходу. 

"Це те, про що ми завжди найбільше турбувалися. Це червона лінія для боротьби з ними - будь-які ознаки планування атаки", - повідомило виданню інформоване джерело.

Нагадаємо, після 20 років війни в Афганістані США завершили виведення з країни усіх військових. Операцію виведення військ завершено за день до крайнього терміну, раніше установленого главою Білого дому. За останніми даними, після приходу до влади талібів загалом з Афганістану евакуйовано понад 123 тисячі осіб.

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що Росія та Китай повинні бути залучені до переговорів щодо майбутнього Афганістану, зокрема стосовно планів з евакуації афганців, які зазнають можливих переслідувань з боку талібів.