Новини » Світ Читать эту новость на русском

Боротьба з глобальним потеплінням: Світова авіація прагне скоротити викиди CO2 до нуля

фото з відкритих джерел

Щоб виконати такі наміри, авіакомпаніям доведеться перейти на біологічне авіаційне паливо та впровадити нові гібридно-електричні технології

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA), що об'єднує понад 290 авіакомпаній, в понеділок, 4 жовтня, підтримала спільний меморандум про доведення до "чистого нуля" викидів вуглецю до 2050 року. Таким чином авіакомпанії нарощують свої зусилля щодо стримування глобального потепління, порівняно з обіцянкою 12-річної давнини скоротити викиди до 2050 року вдвічі, інформує Reuters, передає "DW".

"Для авіації нульовий показник є сміливим, зухвалим зобов'язанням, - визнав гендиректор IATA Віллі Уолш. - Це важливе рішення, яке ми повинні ухвалити сьогодні, забезпечить майбутнім поколінням свободу літати".

Щоб виконати такі наміри, авіакомпаніям доведеться додатково зменшити викиди CO2 на 325 мільйонів тонн - у першу чергу за рахунок переходу на біологічне авіаційне паливо та впровадження нових гібридно-електричних технологій.

Авіакомпанії йдуть на такий радикальний крок під тиском національних регуляторів та екологічних активістів, стурбованих виконанням Паризької угоди про обмеження нагрівання планети. Для запобігання катастрофічним змінам клімату вчені пропонують скоротити чисті викиди вуглецю до нуля до середини сторіччя.

Світова авіація переживає не найкращі часи через пандемію COVID-19, яка радикально обмежила пасажирські перевезення. Асоціація прогнозує збільшення перевезень до 3,4 мільярда пасажирів у 2022 році, що відповідатиме рівню 2014 року, втім, цей показник все ще буде значно нижчим за 4,5 мільярда пасажирів, перевезених у 2019 році.

Фінансові результати авіаційної галузі покращуються, втім, за прогнозами IATA, вона лишатиметься збитковою і наступного, 2022 року.

Новини за темою: Міжнародні авіакомпанії змінюють маршрути через ситуацію в Афганістані

Нагадаємо, в ООН попередили про неминучість катастрофи через зміну клімату.