Новини » Світ Читать эту новость на русском

Болгарія переобрала президентом Румена Радева

Румен Радев БГНЕС

Він вважає тимчасово окупований Крим "російським"

Президент Болгарії Румен Радев переобрався на другий термін із підтримкою у 66% голосів. Про це повідомляє Reuters.

"Безпрецедентний політичний місяць із двома типами виборів (у Болгарії відбулись треті за рік парламентські вибори, - ред.) закінчився, що ясно висвітлило прагнення людей до змін, покінчити з корупцією, грабежами та протиправними діями та усунути мафію від влади", - висловився Радев після голосування.

Його суперник, ректор Софійського університету Анастас Герджиков, отримав 32% голосів виборців. Після оголошення результатів екзит-полів він заявив, що йде з політики.

Румену Радеву 58 років, раніше він командував військово-повітряними силами Болгарії. Став президентом у 2016 році. Політик набув популярності завдяки своїй відкритій підтримці масових протестів проти хабарництва прем'єра Бойка Борисова у 2020 році та підтримці призначенню тимчасових урядів, які виявили непрозорі угоди щодо державних закупівель кабінету Борисова.

Новини за темою: Нова опозиційна партія перемогла на дострокових парламентських виборах у Болгарії

Нагадаємо, нещодавно президент Болгарії Румен Радев заявив, що тимчасово окупований Крим наразі нібито належить Росії, а санкції проти Москви є неефективними. Згодом Радев ще раз наголосив, що півострів - це нібито російська територія.

Своєю чергою, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що заяви Радева про нібито "російський" Крим - це удар по двосторонніх відносинах із нашою державою.