Новини » Світ Читать эту новость на русском

Блінкен вважає "гіпотетичним" питання про відключення Росії від SWIFT

Ентоні Блінкен Joshua Roberts / Reuters

США прагнуть до більш стабільних відносин із РФ

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Вашингтон прагне до більш стабільних і передбачуваних відносин із Москвою, проте не виключає можливості запровадження заходів у відповідь на агресивні дії РФ. Про це він повідомив в інтерв'ю "Радіо Свобода".

На запитання про можливе відключення Росії від міжнародної платіжної системи SWIFT Блінкен відповів, що не хоче говорити про "гіпотетичні кроки".

"Не хочу говорити про якісь гіпотетичні кроки, які ми можемо зробити в майбутньому. Скажу ось що: коли йдеться про те, щоб стримати агресію, чи про те, щоб відповісти, ми розглянемо будь-який розумний варіант", - висловився американський чиновник.

При цьому він додав, що в разі продовження безрозсудних або агресивних дій зі сторони Росії США не залишать їх без відповіді. Йдеться про дії РФ щодо України, а також про ситуації, в яких дії Москви стикаються з інтересами Вашингтона або призводять до виникнення загроз для його партнерів.

"Але я щиро сподіваюся на те, що Росія розуміє: ми б краще надали перевагу більш стабільним і передбачуваним відносинам. Але, зрештою, це залежить від Росії – від того, що вона робить, і того, чого не робить", - заявив Блінкен.

Новини за темою: Зеленський та Блінкен провели зустріч: Про що говорили

Нагадаємо, раніше Ентоні Блінкен заявив, що США розглянуть запит України про надання озброєння. За його словами, питання безпеки нашої держави перебуває у фокусі західного політикуму.