Біля узбережжя Болгарії затонуло судно з хімікатами

Потрапляння хімікатів у море може викликати екологічну катастрофу

Euractiv

У північній частині болгарського узбережжя Чорного моря затонуло турецьке судно "Vera Su", яке перед цим налетіло на скелі. Про це повідомляє Euractiv.

Повідомляється, що на борту корабля було 3 000 тонн карбаміду. Це може викликати екологічну катастрофу в заповіднику Каліакра, де мешкають багато птахів та морських видів, що перебувають під загрозою зникнення.

"Моторний відсік вантажного корабля затоплений. У корпусі судна є отвори. Судно більше не можна врятувати, а тільки вжити заходів з видалення затонулого майна", - сказав капітан Венцислав Іванов, виконавчий директор Болгарської морської адміністрації.

Раніше в той же день судно оглянули водолази. Вони виявили, що воно застрягло на морському дні і мало шансів зрушити його з місця.

Влада Болгарії сподівається на те, що вдасться увійти у вантажний відсік, щоб видалити карбамід, однак операція ускладнюється поганою погодою.

За даними уряду, корабель застряг на кам'янистому березі 20 вересня в гарну погоду. За версією обвинувачення, черговий член екіпажу заснув. Впродовж шести днів не проводилося ніяких рятувальних операцій, незважаючи на небезпеку для навколишнього середовища.

"При попаданні в море у високій концентрації карбамід викликає швидке цвітіння фітопланктону, який виробляє токсин, небезпечний для морського життя, включаючи морських птахів. Накопичуючись, він також може поставити під загрозу життя людини при вживанні риби або морепродуктів", - йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Біля берегів Китаю зіткнулися два судна: Одна людина загинула, двоє зникли безвісти

Нагадаємо, біля острова Крит затонуло судно "Sea Bird", на борту якого була українська пшениця. На борту судна перебували 16 людей.