Новини » Світ Читать эту новость на русском

Бельгія передала Україні судно для дослідження Чорного та Азовського морів

Суспільне

Завдяки судну Україна зможе відновити дослідження та посилити екологічний моніторинг Чорного та Азовського морів

Бельгія передала Україні науково-дослідне судно "Бельгіка" для проведення екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів. Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, передає "Суспільне".

"13 вересня 2021 року Україна отримала від Бельгії легендарне науково-дослідне судно "Бельгіка". Цілком функціональне судно уряд Бельгії передав Українському науковому центру екології моря Міндовкілля", – йдеться в повідомленні.

У міністерстві пояснили, що завдяки судну Україна зможе відновити дослідження та посилити екологічний моніторинг Чорного та Азовського морів, а також успішно впроваджувати Директиви ЄС щодо морського довкілля. Окрім того, Україна та Бельгія мають провести спільні українсько-бельгійські наукові дослідження у Чорному та в Північному морях.

"Ми дуже вдячні Королівству Бельгія за такий важливий для України подарунок – науково-дослідне судно "Бельгіка". Вже цього року на ньому ми плануємо відновити наукові дослідження у Чорному, а згодом і в Азовському морях. Сподіваємося це робити спільно з нашими бельгійськими колегами", – зазначив голова Міндовкілля Роман Абрамовський.

Заступник міністра економіки та праці Бельгії Томас Дермін зауважив, що за час експлуатації судно змогло дослідити мільйон кілометрів моря.

"Цей корабель, який є плавучою лабораторією, був флагманом бельгійської морської науки протягом 37 років. Бельгія із сумом прощається зі своїм науково-дослідним кораблем "Бельгіка". Однак я дуже радий, що судно отримає друге життя завдяки нашій співпраці з Українським науково-дослідним центром екології моря", – додав він.

Невдовзі судно має вирушити з порту Зебрюгге у Бельгії до нового місця приписки в Одесі. На шляху до України, що сягатиме 8600 кілометрів, науковці оцінюватимуть наявність плавучого сміття, відберуть проби морської води і донних відкладів для проведення скринінгу на наявність десятків тисяч речовин-забрудників та мікропластику. Окрім того, вони виділять загальну ДНК з довкілля, аби оцінити біорізноманіття та аналіз поширення генів стійкості до антибіотиків у морських мікроорганізмів.

Судно має прибути в Україну у жовтні 2021 року. Після цього воно отримає нове ім’я та почне використовуватись для дослідження Чорного та Азовського морів.

Новини за темою: У Чорне море зайшов корабель "Daniolos" ВМС Греції

Нагадаємо, у серпні цього року Україна також придбала легендарний британський криголам "Джеймс Кларк Росс".