Байден відмовив Трампу в праві засекретити документи про штурм Капітолію

Штурм Капітолію. 6 січня 2021 року

REUTERS

Екс-президент хотів засекретити листування співробітників його адміністрації

Президент США Джо Байден відмовив екс-очільнику держави Дональду Трампу в праві зберігати конфіденційність листування співробітників його адміністрації. Йдеться про документи щодо штурму Капітолію в січні поточного року. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Зазначається, що Трамп намагався заблокувати доступ до документів про штурм через адвокатів. Проте Байден уповноважив Національний архів передати першу партію документів стосовно подій 6 січня спеціальному комітету Палати представників США для розслідування.

При цьому екс-раднику Трампа Стіву Беннону, який раніше заявив про відмову давати показання, вже загрожує відповідальність.

Водночас у Білому домі нагадали, що у справі щодо штурму притягнуто до кримінальної відповідальності понад 600 осіб.

Нагадаємо, 6 січня у Вашингтоні прихильники Дональда Трампа зібралися на багатотисячний мітинг біля будівлі Конгресу, який переріс у штурм Капітолію. Внаслідок заворушень загинули п'ятеро осіб.

Новини за темою: Штурм Капітолію: Оточення Трампа викликали на допит у Конгрес

Не так давно учасник штурму американського Капітолію Джейкоб Ченслі, відомий як "вікінг" або "шаман" із конспірологічного руху QAnon, визнав себе винним у перешкоджанні засіданню колегії виборників у січні поточного року. За участь у штурмі Капітолію йому висунули сім обвинувачень.