AstraZeneca почала тестувати вакцину від "південноафриканського" штаму COVID-19

Вакцина проти коронавірусу AstraZeneca Фото з відкритих джерел

До дослідження залучать 2250 людей

Компанія AstraZeneca й Оксфордський університет почали тестувати модифіковану вакцину проти COVID-19, що боротиметься проти штаму "бета", який ще називають "південноафриканським". Про це повідомляє Le Figaro.

Зазначається, що до дослідження залучать 2250 людей із Британії, Південної Африки, Бразилії та Польщі. В Оксфорді відбуватимуться друга й третя фази клінічних випробувань, які покажуть ефективність препарату на людях.

Вакцину-кандидата виготовили за технологією "вірусного вектора" (аденовірусу), яку застосовують проти коронавірусу в усьому світі.

Під час випробувань учені планують перевірити, як подібна вакцина діє на людей, яким уже ввели препарат проти COVID-19, і на тих, хто досі невакцинований. 

Попередні дані клінічних випробувань очікують вже цьогоріч, і представлять їх регулюючим органам для оцінки в прискореному порядку.

Новини за темою: Суд зобов'язав AstraZeneca терміново доставити 50 млн доз вакцини в ЄС

Раніше повідомлялося, що вакцина проти коронавірусу AstraZeneca виявилася ефективною проти нових видів COVID-19 - Delta і Kappa. Відповідні дослідження проводилися Оксфордським університетом.