Археологи знайшли в іракській пустелі стародавнє місто вавилонської ери

Суспільне

Знахідка належить до інших 1200 новознайдених археологічних пам’яток Месопотамії

Археологи знайшли в Іракській пустелі стародавнє місто. Дослідники вважають, що воно було засноване ще за часів вавилонської ери. Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на іноземні ЗМІ.

Відкриття зробили в районі Телль-Духайла, приблизно в 30 кілометрах від стародавнього міста Ур. Знахідка належить до інших 1200 новознайдених археологічних пам’яток Месопотамії.

"За першими припущеннями, місто могло бути столицею держави, заснованої після політичного краху, наприкінці древньої вавилонської ери", — говорить дослідницька команда. Свою пошукову діяльність вони почали ще у 2019 році.

З жовтня як мінімум 10 міжнародних команд з Італії, Америки, Франції, Британії та інших країн прибудуть сюди для детального дослідження. Голова Комітету з питань культури, туризму та старовини в іракському парламенті каже, що зараз вони шукають фінансування для проведення археологічних робіт.

Нагадаємо, поблизу села Комишувате у Маріупольському районі на Донеччині під час археологічних розкопок кургану знайшли два поховання зрубної культури доби пізньої бронзи.