Новини » Світ Читать эту новость на русском

Антиросійський курс і санкції проти Медведчука призвели до плачевних наслідків для України, - ЗМІ Австралії

Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Світові ЗМІ продовжують приділяти велику увагу ситуації в Україні та можливим варіантам розвитку загострення російсько-українських відносин. Не оминають цю тему навіть, здавалося б, далекі від материкових конфліктів ЗМІ в Австралії. Так, велику аналітичну статтю, присвячену політиці українського президента Володимира Зеленського, опублікувало австралійське інтернет-видання Bumerang Polski.

"Перед лицем ескалації конфлікту в Україні варто згадати деякі факти і обставини, які призвели до такого стану українсько-російських відносин", – пише ресурс, відзначаючи, що значний тиск на Україну чинять ЗМІ.

На думку автора публікації, антиросійський курс мав для України плачевні наслідки.

"Два президенти України після державного перевороту 2014 року, Петро Порошенко (2014-2019 рр.) і Володимир Зеленський (з 2019 року і дотепер), почали з сильної підтримки, яка швидко слабшала. Україна залишається другою найбіднішою країною Європи за доходом на душу населення. Політика дистанціювання Києва відносно Росії мала драматичний контрпродуктивний ефект", - підкреслюється у статті.

Також у матеріалі йдеться, що різкі антиросійські зміни в політиці Зеленського пов'язані з падінням його рейтингів.

"Оскільки Зеленський втрачає підтримку: його партія провалилася на місцевих виборах у листопаді 2020 року – не виграв жоден кандидат на посаду мера, не отримали більшості в міських і районних радах, він посилив дії Збройних сил України на Донбасі, явно намагаючись отримати велику підтримку для своєї партії на Західній Україні, але ціною стрімкого зростання числа порушень режиму припинення вогню. Він продовжував брати участь у спільних навчаннях з НАТО вздовж російського кордону, які, судячи з усього, були спрямовані на провокацію Росії", – пише Bumerang Polski. 

Крім того, в публікації наголошується, що значний вплив на загострення відносин із Росією мали санкції президента України проти голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука та інших опозиційних політиків і ЗМІ.

"В останні місяці він (Зеленський. – Ред.) ввів санкції проти опозиційних політиків, закрив проросійські ЗМІ, які пов'язують із лідером опозиції Віктором Медведчуком, і обмежив використання російської мови", – йдеться у статті австралійського видання.

Нагадаємо, народний депутат України, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук заявив, що українська влада не гребує жодними методами у боротьбі з опозицією: особисті репресії, незаконні санкції, порушення кримінальних справ, тиск на бізнес. Однак політик підкреслив, що він особисто і депутати від "Опозиційної платформи – За життя" готові жертвувати особистими інтересами заради того, щоб зупинити свавілля команди Зеленського та не дозволити узурпувати владу в країні.