Американські сенатори вимагають від Байдена висилки 300 російських дипломатів

Фото з відкритих джерел

Причиною назвали необхідність дипломатичного паритету

Група з 17 сенаторів США опублікувала звернення до президента країни Джо Байдена з вимогою вислання 300 російських дипломатів. Відповідний текст розміщено на сайті комітету Сенату з міжнародних відносин.

Зазначається, що сенатори вимагають забезпечення дипломатичного паритету, адже наразі в США перебувають понад 400 дипломатів РФ, тоді як у Росії працюють лише близько 100 американських представників.

Замість вислання дипломатів проблему можуть вирішити, якщо Москва збільшить кількість дипломатичних віз. Передбачається, що це полегшить роботу посольства США, яка ускладнилася після введення Росією заборони на працевлаштування в ньому своїх громадян.

Нагадаємо, в травні уряд Росії затвердив перелік "недружніх країн", яким заборонили наймати громадян РФ для роботи в посольствах. До списку потрапили США та Чехія.

Новини за темою: США розслідують ймовірну атаку Росії на американських дипломатів

Згодом речник Кремля Дмитро Пєсков пояснив, що Росія внесла низку держав у список "недружніх країн" через позиції їхнього керівництва. Також він додав, що за аналогічним принципом у Росії ЗМІ включаються до списку "іноземних агентів".