Новини » Світ Читать эту новость на русском

Афганістан перебуває на порозі більш серйозної гуманітарної кризи, - ООН

Генеральна асамблея ООН Фото з відкритих джерел

ООН закликає до того, щоб кордони Афганістану залишалися відкритими

Афганістан перебуває на порозі більш серйозної гуманітарної кризи, яка почнеться після завершення евакуації громадян. З цією кризою зіткнутися 39 мільйонів населення країни. Про це заявив верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді, повідомляє Reuters.

ООН закликає до того, щоб кордони Афганістану залишалися відкритими, і більша кількість країн розділила гуманітарну відповідальність з Іраном і Пакистаном, які вже прийняли 2,2 млн афганців.

"Повітряні перевезення з Кабула завершаться в лічені дні, і розгортається трагедія більше не буде так помітна. Але це все одно буде повсякденною реальністю для мільйонів афганців. Ми не повинні відвертатися. Набагато серйозніша гуманітарна криза тільки починається", - йдеться в заяві Гранді.

Новини за темою: Міністри ЄС зберуться на екстрене засідання через ситуацію в Афганістані

Раніше стало відомо, що США можуть припинити дипломатичну присутність в Афганістані з 1 вересня після виведення американських військ. 

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що Росія та Китай повинні бути залучені до переговорів щодо майбутнього Афганістану, зокрема щодо планів з евакуації афганців, які зазнають можливих переслідувань з боку талібів.