З Херсонщини вивозять на утилізацію непридатні пестициди: Всього в області 1770 тонн отрути

Херсонська ОДА

Сьогодні перевезуть на утилізацію першу партію хімзасобів до міста Житомира

На Херсонщині у Генічеському районі розпочали перевезення на утилізацію непридатних застарілих пестицидів, які зберігаються на території смт Рикове. Планується знищити перші 60 тонн з понад 1770 тонн отрути, яка є в області. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на офіційний сайт Херсонської ОДА.

"Сьогодні буде перевезено на утилізацію першу чергу хімзасобів до міста Житомир. Роботу у цьому напрямку продовжуємо і надалі", - зазначив голова Херсонської ОДА Сергій Козир.

Як розповіла в.о. директора департаменту захисту довкілля та природних ресурсів ОДА Ольга Філіна, відповідно до квітневого рішення Херсонської обласної ради, цьогоріч було виділено 4 млн 19 тис. грн на збирання, перезатарення, перевезення хімічних засобів захисту рослин, які зберігаються на території області, з їх подальшою утилізацією.

"Було проведено дві процедури закупівлі та відкриті торги. Проте подано менше двох пропозицій і торги були скасовані. Через відсутність достатньої кількості учасників, тендерним комітетом прийнято рішення застосувати, як виняток, переговорну процедуру закупівлі. За її результатами укладено договір з ТОВ "Еко Нова" від 13 липня 2021 на загальну суму 3 млн 996 тис грн" - зазначила Філіна.

Нагадаємо, раніше заступник голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислав Седик зазначав, що в Україні ринки і магазини не часто перевіряють на якість продукції, а у період карантину за багатьма напрямками перевірки взагалі заборонені. При цьому недосвідчені або недобросовісні аграрії можуть використовувати фальсифіковані хімікати для обробки полів, чим завдають шкоди людині та екології в цілому.