В Одесі чоловік вербував моряків для перевезення морем нелегальних мігрантів

За кожного завербованого українця злочинець отримував по 2 тисячі доларів США

Прес-служба МВС

В Одесі припинили діяльність міжнародного каналу торгівлі людьми. Злочинний "бізнес" організував уродженець Херсона, який вербував моряків для перевезення морем нелегальних мігрантів. Про це повідомляє прес-служба МВС.

"Оперативники Одеського прикордонного загону спільно з іншими правоохоронцями припинили діяльність міжнародного каналу торгівлі людьми", - йдеться в повідомленні.

Як розповіли правоохоронці, зловмисник вербував українських моряків, які мали проблеми з дозвільними документами та перебували у скрутному становищі. Він обіцяв вирішити "питання" щодо влаштування їх на високооплачувану роботу на суднах далекого плавання за кордоном.

Зрештою, місцем роботи цих моряків ставали яхти, які займалися "туристичними турами" для нелегальних мігрантів із Західної Азії до Греції та Італії. Окрім того, жертвами протиправної діяльності були не лише моряки, а й інші громадяни, які не мали жодних навичок в судноплавстві.

Новини за темою: В Іспанії затримали трьох українських моряків за перевезення 18 тонн гашишу

Більшість українських моряків замість значних заробітків отримали великі терміни ув’язнення в країнах ЄС, а чимала кількість нелегальних мігрантів гинула у Середземному морі.

З'ясувалося, що канал торгівлі людьми організував уродженець Херсона разом зі спільниками з-за кордону. За кожного завербованого українця злочинець отримував по 2 тисячі доларів США.

Зазначається, що факти вербування наших громадян з метою залучення до протиправної діяльності оперативники задокументували. Окрім того, в помешканні чоловіка проведено санкціоновані обшуки. Наразі фігуранта злочинної схеми затримано та повідомлено йому про підозру за ч. 2 ст. 149 "Торгівля людьми" Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, СБУ викрила діяльність міжнародного злочинного угруповання у Миколаївській області. Зловмисники "вербували" українських моряків, яких потім змушували працювати на кораблях, що доставляли нелегалів із Середньої Азії до країн ЄС.