"Укрпошта" відмовиться від перевезення комах після інциденту із загибеллю 8 мільйонів бджіл

Фото з відкритих джерел

У наступному році компанія припинить надання цієї послуги і буде рекомендувати клієнтам завчасно звертатись до спеціалізованих перевізників

На Закарпатті загинули вісім мільйонів бджіл, яких відправили замовникам "Укрпоштою". Після інциденту адміністрація "Укрпошти" виступила із заявою про те, що в наступному році компанія припинить надання послуги перевезення бджіл і буде рекомендувати клієнтам завчасно звертатись до спеціалізованих перевізників. Про це повідомляється на сайті "Укрпошти".

"Нам дуже шкода, що так сталося. Укрпошта щорічно в сезон транспортує бджіл, насамперед на численні прохання українських бджолярів. Такі відправки вимагають максимальної уваги до пакування й умов перевезення, що несе в собі великі ризики, і питання доцільності такої послуги неодноразово порушувалося в компанії. Те, що сталося сьогодні, – сталося вперше. Зокрема, через різке підвищення температури в області до +27° С і вище", - йдеться в повідомленні.

У компанії також зазначили, що перевезення бджіл відбувалося за встановленими правилами: бджоли були розмішені в дерев’яних ящиках з вентиляційними отворами.

"Також варто розуміти, що вантажівки, якими Укрпошта перевозить відправлення, не абсолютно герметичні – там є доступ повітря. Крім того, на початку сезону співробітники Укрпошти були неодноразово проінформовані про умови пересилання бджіл", - зазначили в "Укрпошті".

Нині Закарпатська дирекція "Укрпошти" з’ясовує деталі інциденту. Паралельно були проведені перемовини з Асоціацією бджолярів та, безпосередньо, з бджолярами-відправниками. Ступінь відповідальності та питання компенсації будуть визначені після з’ясування усіх обставин.

"Відсьогодні вимоги до пересилання та транспортування бджіл будуть посилені. Зокрема, вже погоджено з профільною асоціацією питання щодо температурних обмежень: Укрпошта не перевозитиме бджіл, якщо температура повітря в місті відправлення чи доставки буде перевищувати +20°С.  

На майбутнє, враховуючи раніше заявлені плани, поточний випадок і те, що обробка таких вантажів автоматичними сортувальними лініями є неможливою, в наступному році компанія припинить надання цієї послуги і буде рекомендувати клієнтам завчасно звертатись до спеціалізованих перевізників, щоб зберегти і свій бізнес, і здоров’я бджіл", - заявили у компанії.

Нагадаємо, компанія "Укрпошта" уклала договір на закупівлю 1860 автомобілів для пересувних відділень.

Також нещодавно "Укрпошта" розширила перелік послуг, які стають доступними з електронними документами у додатку "Дія". У поштових відділеннях компанії почали приймати електронні документи для отримання посилок із післяплатою від 5 тисяч гривень та поштових переказів.