У Звенигородському водосховищі на Черкащині масово загинула риба

Укрінформ

Площа Звенигородського водосховища – 370 гектарів

У Звенигородському водосховищі Черкаської області масово загинула риба. З цієї водойми береться питна вода для жителів 20-тисячного міста. Про це повідомив міський голова Звенигородки Олександр Саєнко, інформує "Укрінформ".

"Перші сигнали про загибель риби надійшли до нас у п’ятницю, 16 липня. Про це повідомили рятувальники, які працюють на пляжі. Говорили про 30 рибин. Наступні два дні біля села Хлипнівки, що входить у нашу громаду, виявили ще три сотні загиблих рибин. Відразу ми скликали комісію техногенно-екологічної безпеки. Запросили депутатів міської ради. Вирішили вжити негайних заходів для порятунку ситуації", - повідомив Саєнко.

За його словами, негайно були зроблені аналізи води - поки фахівці не виявили в ній чогось загрозливого. Ситуацію, ймовірно, спричинила літня спека, внаслідок чого різко знизився рівень кисню у воді. Міський голова також не виключає попадання у водойму міндобрив, гербіцидів та отрутохімікатів, які після дощів були змиті у водойму.

"Раніше водосховище було на балансі районної ради й РДА. З нового року – на нашому балансі. Тепер мусимо вжити заходів усіма сучасними методами. Серед них – початок аерації води та використання доступних біоресурсів – закупівля порід риб, які поїдають рослинність. Застосуємо для аерації кілька установок, які дозволять у майбутньому уникнути таких катаклізмів. У найближчій перспективі – почистимо русло й береги", - додав Саєнко.

Він також зазначив, що орендар водойми – компанія "Новосвіт" зобов’язується зміцнити застави на водосховищі.

Площа Звенигородського водосховища – 370 гектарів. Тут є пляж, де купаються відпочивальники.

Нагадаємо, у Києві через аномальну спеку закрили п’ять пляжів.