У парку "Топільче" в Тернополі ввели карантин через сибірку, - Держпродспоживслужба

Фото з відкритих джерел

2 жовтня на території зоокуточка в парку було впроваджено карантин

Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів підтвердила, що причиною загибелі поні вночі з 27 на 28 вересня в зоокутку парку "Топільче" (Тернопіль) стала сибірка, на місці події впроваджено карантин. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Вночі з 27 на 28 вересня 2021 року в зоокутку парку "Топільче" комунального підприємства "Об'єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя" (м. Тернопіль) загинув поні, про що 28.09.2021 року було повідомлено в Тернопільську міську лікарню ветмедицини. На місце події виїхали спеціалісти лікарні та Тернопільської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби", - зазначено в повідомленні відомства.

Під час дослідження патологічного матеріалу в Тернопільській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби було встановлено захворювання на сибірку, і 2 жовтня на території зоокуточка в парку було впроваджено карантин. 4 жовтня діагноз підтвердила відповідна київська установа.

"На сьогодні триває спостереження за здоров’ям тварин. Спеціалістами ветеринарної медицини вживаються заходи згідно з планом. За контактними особами здійснюється медичне спостереження", - підсумувала Держпродспоживслужба в повідомленні.

Варто зазначити, що зараження людини на сибірку виникає внаслідок проникнення збудника через пошкоджену шкіру або слизові оболонки під час догляду за хворими тваринами, під час оброблення туш, зняття шкіри і поховання трупів загиблих тварин, під час контакту з різними видами сировини, отриманої від хворих тварин, під час вживання в їжу м'яса хворих тварин. Не виключено зараження через ґрунт або предмети, забруднені збудником.

Новини за темою: У Тернополі відкрили новий центр масової вакцинації

Нагадаємо, через зміну клімату українцям може загрожувати поширення малярії.