У Львові піврічній дитині зробили операцію на серці без жодного розрізу

Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова

Завдяки сучасним методикам, операцію провели без жодних розрізів

У Львові в Центрі серця та судин міської лікарні швидкої медичної допомоги лікарі прооперували 6-місячного хлопчика з вродженою вадою – клапанний стеноз легеневої артерії важкого ступеня. Завдяки сучасним методикам, операцію провели без жодних розрізів. Про це повідомив генеральний директор Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук, передає "Укрінформ".

"Шуми в серці, а ще швидка втома, поганий апетит і, як наслідок, маленька вага. З такими симптомами до наших спеціалістів Центру серця і судин звернулися батьки Юліана. Обстеження показало вроджену ваду – клапанний стеноз легеневої артерії важкого ступеня. При такому діагнозі, щоб протиснути кров у легені через звуження, правий шлуночок змушений працювати у режимі надзусиль. Якщо це не виправити, з часом він "втомиться" – виникне серцева недостатність і порушиться ритм. Рішення одне – тільки оперувати. Ендоваскулярно", - зазначив Самчук.

Зокрема, дитині в артерію без жодного розрізу встановили спеціальний балон, який усуває звуження. Його доправили до серця через прокол у стегні. Хлопчика прооперував дитячий кардіохірург Віталій Петров. Завтра маленького пацієнта випишуть додому.

Нагадаємо, в Україні пересадили серце і нирки трьом пацієнтам від одного донора.