У Хмельницькій області археологи під час розкопок виявили скіфське поселення

Фото з відкритих джерел

Крім того, археологи досліджували печеру змішаного походження

У місті Городок Хмельницької області археологи під час розкопок виявили скіфське поселення, залишки зруйнованого кам'яного замку та унікальні кахлі. Про це повідомляє Укрінформ.

"Видатна для Городоцького контексту і дослідження малих міст знахідка - це незруйнований шар ранньоскіфського часу, виявлений під дзвіницею костелу святої Анни. Це велика удача і важливий штрих для історії міста. Разом з керамікою ранньоскіфського часу ми знайшли фрагмент рибальського грузила на сітку. Це цікавий факт, що 2300 років тому там, де пізніше з'явилася дзвіниця костелу святої Анни, жили люди і ловили рибу ще до Геродота", - розповів кандидат історичних наук, керівник Кам'янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції державного підприємства "Науково-дослідний центр "Охоронна археологічна служба" Інституту археології НАН України Павло Нечитайло.

За його словами, археологи також виявили в містечку залишки кам'яного замку другої половини ХІІІ-ХІV ст. При цьому залишається відкритим питання, коли це укріплення стало кам'яним.

"Замок розібрали практично до фундаменту, але збереглися деякі фрагменти стін, які разом з частинами фундаментів досягають більше 2 метрів. Ситуація з городоцьким замком дуже плачевна. Мало того, що його розібрали наприкінці XVIII ст., то це ще й зона міської забудови, вся та гора багаторазово перекопана і перебудована, а після війни там ще й зробили дорогу на Хмельницький. Тобто те, що зараз знайшли якісь кам'яні укріплення, це просто голос Божий. Ми не сподівалися на кам'яні кладки. Якщо Городоцька громада піде назустріч і будуть продовжені дослідження, то містечко отримає більшу частину цього замку, ніж має зараз", - додав Нечитайло.

Як зазначив археолог, на гербі міста зображена кам'яна стіна і, очевидно, саме її знайшли під час експедиції.

Крім того, археологи досліджували печеру змішаного походження, в якій була природна частина, яку пізніше розширили вже люди. Її розчистили і зробили більш придатною для туристичного використання. У перспективі печеру можна досліджувати і далі.

"Хоча розкопки по площі були невеликі, але знайдено велику кількість матеріалу. Він надзвичайно важливий для містечка, адже представляє практично всі етапи його міської історії, починаючи з XIV ст. і закінчуючи XVII ст. У нас є фрагментовано збережений посуд і унікальні кахлі кінця XVI ст. Це дуже фрагментований матеріал, тому що там все перекопувалося і руйнувався замок", - зазначив керівник експедиції.

Новини за темою: На Чернігівщині археологи знайшли дерев’яне мощення вулиці XVIII століття та старовинну бруківку

Нагадаємо, раніше на Хмельниччині археологи виявили досі невідому оборонну стіну, яка датується 30-40-ми роками XIII століття.