У Дніпрі викрили державних виконавців у розкраданні 5 млн гривень

СБУ

За рік зловмисники вкрали майже 5 млн гривень

Служба безпеки України у Дніпропетровській області заблокувала протиправну діяльність місцевих державних виконавців, які привласнювали кошти з депозитного та авансового рахунків держструктури. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

За попередніми розрахунками, лише за рік зловмисники вкрали майже 5 млн гривень.

Організаторами схеми, за наявною інформацією, виявилися керівники двох структурних підрозділів Державної виконавчої служби Дніпра. До спільників вони долучили підлеглих.

Як встановили правоохоронці, розкрадали кошти, які у межах виконавчих проваджень боржники переводили на рахунки державної установи.

"Маючи безпосередній доступ до програмно-технічних комплексів Державної виконавчої служби та Державної казначейської служби України, посадовці вдавалися до шахрайства на етапі формування платіжних доручень", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у реквізитах замість реального отримувача коштів вказували банківський рахунок підконтрольної фізичної особи-підприємця. В окремих випадках у платіжках фігурували рахунки родичів "ділків" чи їх власні.

У ході обшуків у службових приміщеннях та місцях фактичного проживання учасників оборудки виявлено:

- гроші, ймовірно отримані незаконним шляхом;

- комп’ютерну техніку та документацію із доказами протиправної діяльності.

"За фактом правопорушень розпочато кримінальні провадження за статтями 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України", - додали в СБУ.

Нагадаємо, що раніше у Дніпрі викрили привласнення 4,5 млн грн, виділних ЄБРР на утеплення шкіл та дитсадків міста.