У Денісової розповіли, що на тимчасово окупованій частині Донецької області поширюється сказ, вакцин не вистачає

Денісова звернулася до Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні із проханням розглянути можливість забезпечення людей вакцинами для екстреної профілактики захворювання на сказ

Людмила Денісова (фото - Андрей Гудзенко/LIGA.net)

На тимчасово окупованих територіях Донецької області поширюється сказ, а так звана "адміністрація" там не вживає заходів для належного забезпечення лікарень препаратами для вакцинації людей для профілактики сказу. Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого ВР із прав людини Людмили Денісової.

"До Уповноваженого надійшла інформація щодо порушення права на охорону здоров’я жителів тимчасово окупованої території у Донецькій області. На тимчасово окупованій території Донецької області загострилась проблема розповсюдження сказу, небезпечного як для людей, так і тварин", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, за наявною в Офісу омбудсмена інформацією, на цих територіях до місцевих лікарень звертаються особи, які стали жертвами нападу безпритульних тварин, задля отримання медичної допомоги, зокрема - екстреного щеплення.

Уточнюється, що, за даними відомства, у зв’язку з масовістю випадків у лікарнях на цих територіях не вистачає доз вакцин для екстреної профілактики захворювання на сказ.

Новини за темою: Скажена кішка покусала людей на Полтавщині

"Окупаційною адміністрацією, яка діє на тимчасово окупованій території у Донецькій області, не вживаються заходи щодо своєчасного та належного забезпечення лікарень препаратами для вакцинації людей задля профілактики сказу, що унеможливлює отримання своєчасної медичної допомоги постраждалими особами", - зазначається у повідомленні.

На переконання українського омбудсмена Людмили Денісової, такі дії окупаційної адміністрації, яка діє на тимчасово окупованій території у Донецькій області, порушують норми міжнародного права, зокрема - Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року.

Тож Уповноважений ВРУ з прав людини звернулася до Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні із проханням розглянути можливість забезпечення жителів тимчасово окупованих територій у Донецькій області вакцинами для екстреної профілактики захворювання на сказ.

Нагадаємо, у чернівецькому парку імені Шевченка білка покусала двох людей, у тварини виявили сказ.