Суд постановив закрити в Одесі 11 будівель Одеського національного університету ім. Мечникова

Укрінформ

Втім, навчальний процес в університеті буде відбуватись відповідно до карантинних обмежень

Одеський окружний адміністративний суд постановив закрити через порушення правил пожежної безпеки 11 будівель Національного університету ім. Мечникова. Про це йдеться в оприлюдненому коментарі на офіційному сайті ОНУ, передає "Укрінформ".

Оскільки це рішення днями залишив у силі П'ятий апеляційний адміністративний суд, адміністрація, вишу оскаржить його в касаційній інстанції, бо, як зазначається, не спроможна найближчим часом "виконати усі приписи ДСНС щодо усунення недоліків в області протипожежної безпеки".

"Дійсно, апеляційну скаргу на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 23 грудня 2020 року залишено без задоволення. ОНУ ім. Мечникова продовжує дії в юридичній площині і подає касацію до Верховного Суду", - йдеться у повідомленні.

Утім, зазначили у виші, відповідно до фінансових можливостей, університет поетапно виконує приписи ДСНС щодо усунення недоліків в частині протипожежної безпеки. Зокрема, "обладнано світловими табло виходи, розчищено евакуаційні шляхи, забезпечено безперешкодні виходи в зонах вікон перших поверхів, тощо".

В ОНУ ім. Мечникова додали, що навчальний процес не згортатимуть: усе "буде відбуватись відповідно до карантинних обмежень".

Варто зазначити, що працівники ГУ ДСНС в області звернулись торік до окружного адмінсуду з вимогою припинити експлуатацію будівель університету, розміщених на вул. Дворянській, Пастера, Довженка, Французькому бульварі та інших. А також - відімкнути від міської мережі електропостачання навчальні корпуси університету, лабораторій і бібліотек - через недотримання правил протипожежної безпеки.

Нагадаємо, Верховна Рада збільшила штрафи за порушення пожежної безпеки. Відтепер в країні за порушення вимог щодо технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергообладнання суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії каратимуть попередженням або штрафом для громадян і працівників від 1700 до 3400 гривень. Для посадових осіб передбачається стягнення на суму від 3400 до 5100 гривень.