Приватизовано понад 120 га: В Івано-Франківській області викрили махінації з заповідними землями

ДБР

Попередньо встановлена сума завданих збитків - понад 100 млн гривень

Працівники Територіального управління ДБР Львова викрили злочинні схеми в Івано-Франківській області, через які було незаконно приватизовано понад 120 га землі. Про це повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань.

Встановлено, що посадовці Держгеокадастру у змові з керівниками приватних проєктних організацій протягом 2019-2021 років приймали незаконні рішення щодо виділення та приватизації земельних ділянок поруч із населеними пунктами Бистриця, Поляниця, Микуличин, Хом’яківка, Стримба, Зелена та вздовж річки Бистриця Надвірнянська у Івано-Франківську.

Операції проводили без жодних погоджень із місцевою владою та суміжними користувачами. Під "приватизацію" потрапили навіть землі лісового та природно-заповідного фонду.

Зазначається, що зловмисники виділяли ділянки на підставних осіб, здебільшого із числа учасників АТО, а потім використовували землю на власний розсуд.

За попередніми даними, за такою схемою було приватизовано понад 120 га землі, попередньо встановлена сума завданих збитків - понад 100 млн гривень.

"Слідчі ДБР провели обшуки у службових приміщеннях Держгеокадастру, проєктних організаціях, а також в помешканнях фігурантів. Вилучено чернетки, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації, що підтверджують злочинну діяльність", - йдеться в повідомленні.

Заплановано проведення експертиз, готуються повідомлення фігурантам про підозру у вчиненні злочину групою осіб, зловживанні владою, одержанні неправомірної вигоди службовою особою (ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 ,ч. 3 ст. 368 КК України).

"Під час досудового розслідування перевіряється причетність працівників правоохоронних органів до прикриття злочинної схеми", - додали в ДБР.

Нагадаємо, що раніше слідчі ДБР викрили протиправну схему розкрадання лісоматеріалів на понад 2 млн гривень на території Луганської області.