Продавали туристам підроблені ПЛР-тести та COVID-сертифікати: У Чернігові викрили шахраїв

Вартість однієї довідки становила 400-500 гривень, а свідоцтво про вакцинацію – 1500 гривень

Пресцентр СБУ

У Чернігові правоохоронці заблокували чергову схему фальсифікації ПЛР-тестів та "Міжнародного свідоцтва про вакцинацію" від коронавірусної хвороби. Щомісяця "прибуток" зловмисників становив 400 тис. грн. Про це повідомляє пресцентр СБУ.

"Як встановили співробітники СБУ, злочинну схему організували двоє місцевих жителів ще у червні 2021 року. Вони пропонували "клієнтам" однієї з чернігівських туристичних агенцій виготовлення підробок. Люди, які планували виїхати на відпочинок за кордон, зверталися до них за "довідкою" про негативний тест на COVID, не здаючи жодних аналізів", - йдеться в повідомленні.

Так, вартість однієї довідки становила 400-500 гривень, а свідоцтво про вакцинацію – 1500 гривень. Щомісяця зловмисники у середньому виготовляли по 350 "тестів" та 150 "міжнародних свідотцв".

Новини за темою: МОЗ вимагає відсторонити керівництво 15 лікарень через підробку сертифікатів про вакцинацію від COVID-19

Зазначається, що під час обшуків у помешканнях фігурантів провадження виявлено підготовлені підроблені довідки про проходження тесту на COVID та фейкові міжнародні сертифікати.

У Службі безпеки додали, що наразі у межах кримінального провадження тривають слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності всіх причетних осіб.

Нагадаємо, у Києві правоохоронці викрили чоловіка та жінку, які масово підробляли Сovid-сертифікати та ПЛР-тести.