Після аварії на "РівнеАзот" у Рівному проведуть перевірку усіх хімічних підприємств

Фото з відкритих джерел

Проведуть окреме розслідування через те, що керівництво підприємства не звернулося до рятувальників

У Рівному після аварії на РівнеАзоті вирішили провести позапланову перевірку хімічно небезпечних підприємств міста. Таке рішення було прийнято в середу, 21 липня, на оперативному засіданні комісії техніко-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Про це повідомив міський голова Олександр Третяк у Фейсбук, передає "Кореспондент.нет".

"За результатами засідання комісія прийняла рішення провести позапланову перевірку хімічно небезпечних підприємств міста, перевірити також і потенційно небезпечні об'єкти (з масовим перебуванням людей), які працюють на території громади. Вирішено провести симуляційні навчання з реагування в НС. Також навчання пройдуть нові керівники Рівненського міськвиконкому і їхні працівники", - написав Третяк у соцмережі Facebook.

Він наголосив, що буде проведено окреме розслідування в зв'язку з тим, що керівництво підприємства не звернулося до рятувальників.

"Кричущим є той факт, що керівництво підприємства РівнеАзот не повідомило рятувальникам, поліції або органів місцевого самоврядування про надзвичайну ситуацію, яка сталася. Працівники ДСНС самостійно, без виклику виїхали на місце події. А на лінію 102 надійшов виклик не від фахівців або працівників хімічного підприємства, а від невідомої особи", - наголосив Третяк.

Він додав, що це стане предметом окремого розслідування: чому не спрацювала система оповіщення і чому відповідні служби не були проінформовані.

Нагадаємо, на хімзаводі "РівнеАзот" стався вибух через розгерметизацію ємкості з азотною кислотою. Після цього стався викид нітрозних газів та аварійна зупинка агрегату в цеху азотної кислоти.

На підприємстві зазначили, що показники повітря в межах допустимих норм, загрози навколишньому середовищу та населенню немає. Постраждалих внаслідок аварії немає.

Поліція відкрила кримінальну справу за фактом аварії на хімзаводі у Рівненській області.