Під Тернополем другу добу горить одне з найбільших в області сміттєзвалищ

Головне управління ДСНС України у Тернопільській області

На місці події працюють 3 одиниці техніки ДСНС та 16 рятувальників

У Малашівцях Тернопільського району другу добу поспіль триває ліквідація пожежі на одному із найбільших в області сміттєзвалищ. Про це повідомляє прес-служба Головного управління ДСНС в області у Фейсбуці, передає "Укрінформ".

"30 червня продовжується гасіння пожежі сміття на полігоні твердих побутових відходів у селі Малашівці Тернопільської територіальної громади на площі 70 м кв. На місці події працюють 3 одиниці техніки ДСНС та 16 рятувальників", - ідеться у повідомленні.

Як зазначається, додатково залучено 5 одиниць техніки комунальних служб.

Напередодні в селі Малашівці Тернопільського району виникла пожежа сміття на полігоні твердих побутових відходів на площі орієнтовно 100 кв. м. Глибина залягання сміття в осередку пожежі – до 10 метрів. На місці події працюють черговий караул рятувальників, спецтехніка. Організовано безперебійну подачу води на гасіння пожежі.

Варто зазначити, що на Малашівському сміттєзвалищі площею у понад 9 га нині накопичено понад 14 млн кубічних метрів сміття. Із цієї маси під час розкладання органічних відходів утворюється вогненебезпечний газ метан. Тут уже третій місяць поспіль працює сучасна станція дегазації загальною потужністю 659 кВт.

Два роки тому на Малашівському сміттєзвалищі облаштували сміттєсортувальну лінію. Завдяки їй зменшуються обсяги твердих побутових відходів, що вивозяться на полігон.

Нагадаємо, поблизу Куп’янська, що на Харківщині, через порушення в експлуатації полігону твердих побутових відходів сталося забруднення ґрунтів та підземних вод