Одеська область перебуває під загрозою зростання захворюваності COVID-19, - KSE

Фото з відкритих джерел

За тиждень рівень госпіталізацій в Одеській області зріс на 50 відсотків

Одеська область демонструє загрозливу тенденцію зростання показників захворюваності COVID-19. Про це на брифінгу повідомив керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганіченко, пише "УНІАН".

За його словами, щотижнева кількість нових випадків і госпіталізацій в Україні почала зростати - до плюс 5%.

"Це зростання ще не є високим. Він не означає, що спалах в Україні почався, але це вихід на плато. Найбільш загрозлива ситуація зараз спостерігається в Одеській області, де зараз фіксується початок тренду на зростання захворюваності. Решта регіонів України або продовжують "падати" - це меншість регіонів, або коливаються на рівні свого плато і не демонструють стабільний тренд на зростання", - пояснив експерт.

Ганіченко уточнив, що за тиждень рівень госпіталізацій в Одеській області зріс на 50%.

"Це зростання поки зі стабільним трендом - тільки вгору. Тому вже зараз необхідно реагувати на таке зростання і з'ясовувати на рівні окремих територіальних громад, що відбувається і звідки йде спалах", - підкреслив він.

За словами експерта, зараз середній рівень госпіталізації в Україні становить 6,9 на 100 тис. населення, а в Одеській області він удвічі більше - 12,6.

Більш високий рівень госпіталізацій тільки в Сумській області (13,2), проте ці показники стабільні вже тривалий час, тому фахівці не класифікують це як спалах.

Підсумовуючи прогноз KSE про ситуацію з COVID-19 в Україні, Ганіченко ще раз додав, що зараз процес зростання захворюваності демонструє тільки Одеська область.

Раніше в МОЗ повідомили, що в Україні показники двох областей не відповідають зеленій зоні епідемічної небезпеки.