На жителях Рівного тестуватимуть COVID-вакцину для ринку США, - ЗМІ

Станом на сьогодні вже набрали 100 добровольців

Вакцинація в Україні поки не примусова Фото з відкритих джерел

У Рівному шукають добровольців, які погодились би взяти участь у клінічних дослідженнях нової вакцини проти коронавірусу. Про це розповів головний лікар ЦПМСД "Центральний" Олег Шрам, пише місцеве видання "Рівне Медіа"

Зазначається, що фірма, яка замовила це дослідження, буде поставляти вакцину для громадян США. Поки що назву препарату не розголошують, як і походження.

За словами головного лікаря, за участь у цих дослідженннях добровольцям платитимуть 8 тисяч гривень та ще плюс 1300 гривень на транспортні витрати. 

Шрам додав, що заклад уже отримав відповідний сертифікат на участь у дослідженнях, а також ліцензію, затверджену МОЗ, окрім того, вже сформована команда із шести чоловік, яка цим займатиметься. 

Добровольців почали набирати з 1 жовтня. 

Які вимоги до добровольців:

  • не бути вакцинованим; 
  • не хворіти на COVID-19 протягом останніх півроку; 
  • не приймати імунодепресанти; 
  • вагітні та діти участі брати не можуть. 

За кожним добровольцем упродовж року буде стежити медик. Учасники тестування проходитимуть безкоштовне комплексне обстеження, та матимуть право на проведення безкоштовних ПЛР-тестів.

Участь у тестуванні препарату зможуть взяти 1000 громадян. Станом на сьогодні вже набрали 100 добровольців.

Новини за темою: Кабмін виділив 25 млн гривень на популяризацію COVID-вакцинації

Нагадаємо, нещодавно головний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що в Україні цілком реально локалізувати виробництво COVID-вакцин. У тому числі найбільших світових виробників Pfizer і Moderna.

Також нещодавно міністр охорони здоров’я повідомив, що в кінці поточного року будуть відомі терміни дедлайну виробництва власної COVID-вакцини, а вже у 2022 році перша українська вакцина зійде з ліній.