На Луганщині поліція відкрила кримінальне провадження за фактом невиплати гірникам заробітної плати

Кіровоградські шахтарі перекрили траси з Кропивницького до трьох міст Фото з відкритих джерел

14 шахтарів не підіймаються на поверхню, вимагаючи виплату заборгованості із заробітної платні

У Луганській області страйкують шахтарі через невиплату їм заробітної плати. Зокрема, 14 шахтарів  не піднімаються на поверхню. Про це повідомляє Національна поліція Луганської області.

"5 травня до поліції м. Попасна надійшло повідомлення про те, що на ВП шахта "Гірська" ДП "Первомайськвугілля"  проводять страйк, під час якого 14 шахтарів не підіймаються на поверхню, вимагаючи виплату заборгованості із заробітної платні", - йдеться в повідомленні.

За цим фактом слідчі негайно відкрили кримінальне провадження  за ознаками  ч. 1 ст. 175  Кримінального кодексу України  (Невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат) для надання правової оцінки діям керівництва ВП "Гірська" ДП "Первомайськвугілля".

"У рамках кримінального провадження слідчі під процесуальним керівництвом прокуратури проводять невідкладні слідчі дії, зокрема опитування рідних та близьких  страйкарів та керівництва шахти", - розповіли у відомстві.

Раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що українська влада не має боргів перед шахтарями.

Також повідомляли, що у Дніпропетровській області на шахті "Благодатна" стався обвал пустих порід, внаслідок цього загинув гірник очисного забою.