На Харківщині викрили виготовлення фальшивих COVID-сертифікатів на мільйони гривень

Щомісячний "заробіток" зловмисників сягав 4 мільйонів гривень

Ігор Клименко у Фейсбук

На Харківщині викрили групу зловмисників, які займались підробкою сертифікатів про вакцинацію та результатів ПЛР-тестів. Щомісячний "заробіток" зловмисників сягав 4 мільйонів гривень. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Національної поліції України Ігор Клименко.

"Чергову групу зловмисників, які продавали фальшовані сертифікати про вакцинацію та результати ПЛР-тестів, поліцейські ліквідували на Харківщині", - йдеться в повідомленні.

За словами Клименка, 10 осіб незаконно використовували логотип медлабораторії та печатки різних медустанов.

Новини за темою: В Україні винесли перший вирок лікарю за підробку сертифікатів вакцинації від COVID-19

За час своєї роботи шахраї встигли наштампувати понад 40 тисяч підроблених довідок та близько 500 фальшованих сертифікатів. Щомісячний "заробіток" зловмисників сягав 4 мільйонів гривень. 

"У результаті "напрацювали" зловмисники собі на 4 статті Кримінального кодексу, семеро з них (включаючи організатора) затримані", - додав очільник Нацполіції.

Нагадаємо, раніше Ігор Клименко повідомив, що Національна поліція України протягом минулого тижня відкрила майже 90 кримінальних проваджень за фактами підроблення результатів ПЛР-тестів та сертифікатів вакцинації від COVID-19.