Ми розглядаємо варіант відвідування кафе, ресторанів і масових заходів у Києві за наявності QR-коду вакцинації, - Кличко

Посилення правил базуються на досвіді інших країн

Віталій Кличко пресслужба КМДА

Напередодні можливого погіршення ситуації з COVID-19 влада Києва розробляє алгоритм посилення обмежень у столиці. Зокрема, розглядається варіант доступу до масових заходів, відвідування кафе і ресторанів лише за наявності QR-коду про вакцинацію. Про це повідомив мер міста Віталій Кличко в інтерв'ю "РБК-Україна".

За словами Кличка, посилення правил базуються на досвіді інших країн.

"Наприклад, коли тільки за наявності QR-коду про вакцинацію людина зможе бути присутньою на масових заходах, ходити в кафе і ресторани, в місця, де є ймовірність близького контакту з великою кількістю людей і поширення інфекції. Ми розглядаємо такі варіанти обмежень. Вони можуть стосуватися і проїзду в громадському транспорті", - заявив мер столиці. 

Новини за темою: У Франції для походу в кафе та поїздок у транспорті тепер потрібен COVID-паспорт

Також він підкреслив, що варіанти, які наразі розглядає влада – лише на рівні ідей. 

Водночас Кличко додав, що у випадку запровадження червоної зони карантину, влада не планує повністю зупиняти громадський транспорт. 

"Для того, щоб не вводити повний локдаун, як це було минулого року, ми розглядаємо різні можливі гібридні обмеження, які зараз використовують деякі країни", - зазначив Кличко.

Нагадаємо, нещодавно у Національному банку України оцінили ризики запровадження нових карантинних обмежень. Голова НБУ Кирило Шевченко заявив, що, в залежності від формату обмежень, економіка України втратить від 0,4 до 0,6 в.п. зростання ВВП.