Майже 600 тисяч українців отримали російські паспорти на тимчасово непідконтрольних територіях Донбасу, - Денісова

Жителів ОРДЛО хочуть залучити до виборів в РФ Фото з відкритих джерел

За словами Уповноваженого ВР України з прав людини Людмили Денісової, "діють за принципом: якщо ти не отримуєш паспорт – ти не працюєш"

Російські паспорти на тимчасово непідконтрольних територіях Донбасу отримали майже 600 тисяч українських громадян - це чиновники органів місцевої влади, вчителі, лікарі. Про це Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Данії в Україні Оле Егбергом Міккельсеном, передає "УНН".

Денісова звернула увагу на той факт, що Росія продовжує, а останнім часом навіть прискорює свою політику масової видачі паспортів у спрощеному порядку українським громадянам на непідконтрольних уряду територіях України.

"Наразі паспорти там (на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей, - ред.) отримали майже 600 тисяч українських громадян - це чиновники органів місцевої влади, вчителі, лікарі. Діють за принципом: якщо ти не отримуєш паспорт – ти не працюєш", - повідомила Денісова.

Нещодавно в Євросоюзі висловили глибоке занепокоєння через продовження Росією видачі своїх паспортів в ОРДЛО. В ЄС наголосили, що така політика Кремля свідчить про можливість початку військових дій для захисту інтересів нових паспортизованих громадян.

Тим часом у Росії планують дозволити брати участь у виборах до Державної Думи жителям непідконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей, які отримали російські паспорти