Аеропорт "Черкаси" може відновити роботу до кінця поточного року

Громадське Черкаси

Про це повідомив голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Скічко

Міжнародний аеропорт "Черкаси" може відновити роботу в 2021 році. Про це повідомив голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Скічко, передає "Укрінформ".

Зазначається, що найближчим часом закінчиться реконструкція злітно-посадкової смуги, що дозволить відновити роботу підприємства.

"Днями виходить підрядник для завершення робіт за проектом. І вже цього року реконструкція злітно-посадкової смуги обов'язково завершиться. Правда, для того, щоб аеропорт почав функціонувати, потрібно погасити борги і оновити технічну сторону комунального підприємства. Але ми плануємо, що вже цього року він відновить свою роботу", - розповів він.

За його словами, проект з капітального ремонту був розпочатий ще в 2018 році, але з ряду причин був припинений. На сьогоднішній день роботи відновлені і вже через кілька місяців передбачається, що "оновлена" злітно-посадкова смуга буде повернута на баланс аеропорту. Загальна вартість реконструкції - майже 129 мільйонів гривень.

Скічко зазначив, що після запуску аеропорт все одно буде працювати з обмеженнями, приймаючи тільки малі судна - вони повинні бути до 60 тонн. Наприклад, один з найпопулярніших пасажирських літаків світу - Boeing 737-800 - він зможе приймати тільки раз на добу.

"Роботи тривали не один рік, і на нашу долю випало їх завершення. Нам необхідно ввести в експлуатацію цю злітно посадкову смугу і аеропорт запрацює", - додав голова Черкаської ОДА.

Нагадаємо, що раніше Кабінет Міністрів України погодив відкриття міжнародного пункту пропуску через державний кордон в аеропорту "Житомир" для вантажного та пасажирського повітряного сполучення.