Звільнення від санкцій проти "Північного потоку - 2" може бути переглянуте, - Блінкен

США ведуть активні перемовини з Німеччиною щодо зменшення шкоди від "Північного потоку - 2"

Ведомости

Державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що звільнення від санкцій компанії Nord Stream 2 AG та її директора Маттіаса Варніга може бути переглянуто. Про це він сказав протягом слухань у Конгресі, повідомляє "Голос Америки".

"Ми зробили виключення для санкцій, але це виключення може бути скасоване в будь-який час", - сказав держсекретар Блінкен.

Він додав, що зараз Сполучені Штати ведуть активні перемовини з Німеччиною щодо зменшення шкоди від "Північного потоку - 2", зокрема для України.

"Ми сказали нашим партнерам в Німеччині, що тепер вони повинні працювати з нами та іншими, щоб уникнути та пом’якшити будь-які потенційні наслідки від запуску цього газопроводу. А це означає компенсувати Україні збитки від потенційної втрати плати за транзит газу в обхід України. І переконатися, що Росія не може використовувати енергію як інструмент примусу проти України чи іншої країни в регіоні", - розповів Ентоні Блінкен.

Державний секретар додав, що на час, коли команда Джо Байдена приступила до роботи, газопровід був збудований на понад 90%. І на його думку, запобігти фізичному завершенню будівництва через санкції було малоймовірно.

Раніше Ентоні Блінкен заявив, що завершення будівництва російського газопроводу "Північний потік - 2" було "доконаним фактом".

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що тільки США і Байден здатні зупинити добудову "Північного потоку - 2".

Нагадаємо, що в США вирішили призупинити санкції проти оператора "Північного потоку - 2" - Nord Stream 2 AG і її керівника Маттіаса Варніга. 

Президент Джо Байден заявив, що вважає санкції проти "Північного потоку - 2" контрпродуктивними.