Журналіст Кацман: Рішення президента про відсторонення глави КС неконституційне і небезпечне для долі держави

Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Рішення Президента України Володимира Зеленського про відсторонення Олександра Тупицького з посади судді КСУ на два місяці через відповідний указ є неконституційним. Це лише спроба відвернути увагу людей від підняття тарифів на комунальні послуги, нездатності влади впоратися з пандемією і економічною кризою, а також реально, а не фейково боротися з корупцією, що роз'їдає державу.

Про це заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман в ефірі телеканалу "NewsOne".

"Регулювання Конституційним судом України здійснюється цілою групою статей Основного Закону, яка гарантує незалежність цього інституту, що стоїть на останньому рубежі захисту Конституції України. Я нагадаю, в чому полягає роль Конституційного суду: цей орган покликаний піддавати перевірці всі нормативно-праві акти України на їх законність і відповідність до Основного закону. Решта - трактування механізмів його дії і організація його роботи - це внутрішня справа КСУ. І жодна гілка влади не має права втручатися в його роботу - ні суди, ні Кабмін, ні президент не мають на це права! Для того, щоб зберегти незалежність КСУ і застерегти вплив на нього з боку інших гілок влади, його повноваження окремо прописали в Конституції. Не може 154 стаття КПК бути важливішою за Конституцію, яка регулює і чітко позначає ситуації, за яких судді КСУ припиняють свої повноваження", - підкреслив він.

Експерт вважає, що це проблема виключно політичного характеру, яка "навряд чи викличе інтерес у пересічних українців, задушених тарифами та економічними проблемами".

"Не хочу виступати адвокатом особового складу КС, не відчуваю гордості тому, які спірні рішення він приймав. Але гра у війну між гілками влади, розхитування і турбулентність інституцій влади небезпечні для демократії і держави!" - переконаний журналіст.

"Дії влади, спрямовані проти голови Конституційного суду, не прописані в Основному законі і це підтверджують фахівці-конституціоналісти. І по ідеї, сам КСУ повинен визнати указ Президент України Володимира Зеленського про відсторонення глави КСУ Тупицького незаконним. Але як будуть розвиватися події, на жаль, передбачити ми не можемо, тому що вирішення цього питання лежить в політичній площині і повністю залежить від головних політичних гравців всієї цієї "драми"... в найближчі місяці два-три сторони даної конституційної кризи будуть доводити один одному правомірність-неправомірність цього рішення, а задушений тарифами український обиватель буде думати просто і за Шекспіром: "Чума обом домам!", проклинаючи всіх. Тому що економічні проблеми, війна на Донбасі і пандемія цікавлять українців набагато більше, ніж питання законності або незаконності прийняття якогось рішення щодо КСУ. Тим більше, що відсторонення судді на 2 місяці не може навіть у наближенні вирішити проблему боротьби з корупцією. Щоб з нею боротися, треба реально садити казнокрадів і мародерів, повертати в казну розпиляні ними бюджети, інакше все це фейк і профанація!" - резюмував Володимир Кацман.