Журавський про перенесення розгляду апеляції у справі Медведчука: Це 100% затягування справи

Доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський Фото з відкритих джерел

Перенесення розгляду апеляції, яку подали адвокати голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука про скасування продовження домашнього арешту, - це затягування справи. Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" заявив доктор юридичних наук Віталій Журавський.

"100-відсоткове затягування справи. Підстав для тримання Медведчука під вартою у вигляді домашнього арешту немає. Я уважно стежу за цим процесом, я не побачив жодного факту, який можна назвати фактом, його звинувачень. Це політичне переслідування, його переслідують за політичну позицію, за те, що він відстоює інший курс держави", – зазначив експерт.

Журавський підкреслив, що нинішній курс держави не підтримують понад 80% українців, адже це курс на втрату суверенітету, незалежності, здачу країни іншим державам. Крім того, зазначив юрист, це курс, який не сприяє створенню нових робочих місць, підвищенню зарплат і пенсій, соціальному захисту – курс, який веде до великого протистояння, що може підірвати ситуацію в Україні.

"Тому вирішили відігратися на Вікторі Володимировичу. Нічого вони не доведуть, це політичний процес, і вони його затягуватимуть, як тільки зможуть. Взагалі не було підстав відправляти його під домашній арешт. Чому? Він не переховується від слідства, не переслідується. Він сам з'явився до Офісу генпрокурора, з'явився до суду, надає відповіді на всі питання. Він що, небезпечна для суспільства людина? Ні. За ним стоїть велика фракція. Їм треба просто закошмарити одного з лідерів опозиційної партії. І якраз переслідування його і ваших телеканалів почалося, як тільки ви вийшли на першу позицію. Як тільки соціологія показала, що ОПЗЖ - на першій сходинці, почалися всі ці справи. Закінчаться вони пшиком і "посадкою" Зеленського. Це відбудеться", - впевнений Журавський.

Раніше Медведчук заявив, що команда, якою керує Володимир Зеленський, взяла шлях і курс на знищення однієї з гілок влади - судової. При цьому він наголосив, що "Опозиційна платформа - За життя" зробить все для того, щоб, "перше - судова влада не стала ручною в нашій країні, друге - щоб вона не потрапила під формат та зовнішнє управління".

Крім того, Медведчук вважає, що влада хоче підпорядкувати судову владу зовнішньому управлінню, тому опускається нижче плінтуса, коли чинить на неї тиск.