Після скандалу з офшорами Зеленський має забути про другий президентський термін, - Журавський

newsone.ua

Дуже сумнівно, що президент України Володимир Зеленський буде обраний на другий термін після скандалу с офшорними рахунками. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив доктор юридичних наук, академік Віталій Журавський.

Експерт зазначив, що, згідно з законодавством США, відмивання коштів, ухилення від податків – це особливо тяжкий злочин, а ті, хто потрапляють в поле зору ФБР – "це на все життя".

"Якщо людина є політиком, і виявили, що він користується офшорами, тобто ухиляється від податків чи, може, відмиває брудні кошти – він політично є розстріляним. Причина поразки Порошенка під час президентської кампанії, другої кампанії, полягала в тому, що він дискредитований тим, що журналісти розкопали його офшорні компанії, на словах він був чесним бізнесменом, а насправді просто шкурником, який жив подвійними стандартами. Саме таким і є Зеленський, він говорить про боротьбу  з олігархами, про те, що він інший. Він такий точно, як Порошенко з подвійною мораллю. Основне завдання – це особисте збагачення. Я думаю, після відкриття цієї інформації серйозними журналістами про другий термін перебування на президентській посаді йому треба забути назавжди, вже ніякими відосиками, маніпуляціями громадської думки не вдасться переконати виборців, що він абсолютно інший, що він чесний і так далі", - пояснив Журавський.

Академік дійшов висновку, що, аби зараз врятувати свою репутацію, Зеленський буде робити все, щоб вислужитися перед "зовнішніми хазяями".

"Тобто петля тугіше затягнеться на його шиї щодо здачі національних інтересів  України. Але з іншого боку, ясно, що Захід не буде його підтримувати, якщо той захоче балотуватися на другий термін. Оскільки у нас створена вже авторитарна одноосібна модель управління державою, у нас вся влада сконцентрована в руках президента,  плюс всі правоохоронні органи, парламент. Поки він при владі, розслідування цієї справи не буде, але в нас влада часто міняється, і я думаю, що перспектива у нього дуже сумна", - додав Журавський.

Нагадаємо, раніше Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів опублікував у Pandora Papers про нібито причетність низки світових лідерів до офшорних схем. У їхньому переліку - президент України Володимир Зеленський.

Всього в оприлюдненому "Досьє Пандори" фігурує понад 35 чинних і колишніх політиків, а також 400 чиновників з близько 100 країн. При цьому розслідування консорціуму журналістів назвало США найбільшим податковим притулком.