Журавський про справу Медведчука: Немає жодних доказів вини опозиційного політика

Доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський Фото з відкритих джерел

У справі щодо народного депутата України, голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука немає жодного доказу вини політика. Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" під час включення заявив доктор юридичних наук Віталій Журавський.

"Коротко скажу: я уважно стежив за процесом. Жодного доказу не було. Я взагалі не розумію, чому суд його (Медведчука, - ред.) відправив під домашній арешт", - сказав Віталій Журавський.

Ведучий запитав, чи є бодай якась зачіпка у сторони обвинувачення проти опозиційного політика. Віталій Журавський наголосив, що немає жодної.

Водночас Віталій Журавський визнав, що оскільки Україна - не правова держава, то ситуація може розвиватися непрогнозовано.

Нагадаємо, народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін написав у своєму телеграм-каналі, що Печерський райсуд прийняв рішення про продовження термінів слідства у справі голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука. За його словами, самого Медведчука викликали до суду за 48 хвилин до початку засідання, а судді за 10 хвилин, без його присутності, розглянули 7 томів справи.

Раніше повідомляли, що перший заступник генерального прокурора Роман Говда порушив закон, не подавши вчасно клопотання про продовження запобіжного заходу у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука. Як заявив журналіст Володимир Бойко, згідно зі змінами до КПК України, прийнятими через поширення коронавірусної хвороби 13 квітня 2020 року № 558-IX, встановлено, що "клопотання про продовження строку тримання під вартою подається не пізніше ніж за десять днів до закінчення дії попередньої постанови про тримання під вартою".

Тобто Офіс ГПУ не подав клопотання ані за 10 днів, ані за 5 днів, таким чином повністю порушив закон.