Зеленський затвердив Стратегічний оборонний бюлетень

Володимир Зеленський

Офіс президента України

Документ визначає воєнну політику України

Президент України Володимир Зеленський затвердив Стратегічний оборонний бюлетень, метою якого є визначення основних напрямів реалізації воєнної політики держави. Про це повідомила прес-служба Офісу президента.

Згідно з документом, воєнна політика України реалізовуватиметься за наступними напрямами:

  • відновлення територіальної цілісності й суверенітету України, відсіч і стримування загрози з боку Росії та запобігання військовим конфліктам з іншими країнами;
  • створення плану оборони України;
  • надання центральними органами виконавчої влади спроможностей щодо своєчасної мобілізації, ефективне управління оборонними ресурсами та задоволення потреб оборони;
  • всебічне забезпечення оборони України;
  • запровадження в оборону досвіду, принципів і стандартів членів НАТО, участь у спільних операціях та навчаннях, а також задоволення критеріїв членства для подальшої інтеграції.

Передбачається, що на основі Стратегічного оборонного бюлетеня України будуть розроблені державні цільові програми та інші планувальні документи й проекти з питань розвитку спроможностей сил оборони.

Новини за темою: Рада нацбезпеки та оборони провела засідання з розробки Стратегії морської безпеки України

Раніше повідомлялося, що Україна в 2022 році збільшить обсяг фінансування сектора оборони до 5,95% від ВВП держави. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, наступного року на оборонні витрати планують виділити 319,4 млрд грн.