Зеленський запитав у кандидатів у канцлери Німеччини про членство України в ЄС

Комерсант

Президент поставив низку запитань німецьким політикам

Президент Володимир Зеленський звернувся з низкою запитань до кандидатів на посаду канцлера Німеччини, зокрема, щодо членства України в Європейському Союзі і безпекових гарантій. Про це повідомила прес-служба Офісу президента.

За словами Зеленського, день виборів до німецького парламенту, 26 вересня, стане важливим і для України. У зв'язку з цим президент поставив до кандидатів у канцлери наступні запитання: 

  • "Чи згодні ви, що європейський проект не буде завершеним і повноцінним без України?";
  • "Чи згодні ви, що шлях України до Європи має бути дорогою з двостороннім рухом?";
  • "Від Революції Гідності, коли сотні українців віддали свої життя за європейський вибір, минуло сім років. Чи не втомилась Європа так довго ховатися від питання членства України в ЄС? І чи не настав час від дипломатичних уникань перейти до чітких відповідей, умов, кроків і строків?".

Новини за темою: Стала відома дата візиту Зеленського до Німеччини

Крім того, президент нагадав, що до українських кордонів стягнуто близько 100 тис. військових РФ. У зв'язку з цим європейські лідери підтримують надання Україні безпекових гарантій, проте наша країна не є членом НАТО.  "Тож якщо ми не в НАТО, про які саме безпекові гарантії йдеться?", - запитав Зеленський.

Водночас очільник держави поцікавився думкою кандидатів щодо підтримки проекту "Північний потік - 2". Ідеться про те, чи зміцнює газопровід європейську безпеку, чи сприяє єдності континенту й чи є цей проект пасткою для України та Європи.

Новини за темою: "Північний потік - 2": США та Німеччина можуть допомогти Україні у сфері енергетики

"Як ви гадаєте, анексія Росією Криму та війна на сході України, понад 14 тисяч загиблих у війні на Донбасі та півтора мільйона людей, які змушені покинути власні домівки, - все це є достатніми причинами, щоб не розглядати всерйоз ідею відновлення самітів ЄС - Росія до відновлення територіальної цілісності України?", - висловився президент.

Нагадаємо, нещодавно канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про необхідність провести діалог із президентом Росії Володимиром Путіним. За її словами, Євросоюзу потрібні власні переговорні формати з Росією. Цю пропозицію підтримав президент Франції Емманюель Макрон.

Новини за темою: Посли Франції та Німеччини пояснили у МЗС ідею відновлення самітів ЄС - Росія

Водночас низка чиновників країн-членів ЄС виступили проти такої ініціативи. Зокрема, прем’єр-міністр Латвії Кріш'яніс Каріньш заявив, що діалог Євросоюзу з РФ на рівні лідерів можливий після вирішення проблем Криму і Донбасу.