Зеленський закликав вакцинувати більшість населення до Дня Незалежності України

Володимир Зеленський Reuters

Міністр охорони здоров'я заявив, що медична система України спроможна робити по 400-500 тис. щеплень на добу

Президент України Володимир Зеленський заявив, що вакцинація проти коронавірусу здійснюється дуже повільно та закликав збільшити її темпи. Про це він заявив під час селекторної наради, повідомляє прес-служба президента

Зеленський заявив, що більшість українців повинні отримати щеплення вже до Дня Незалежності України, 24 серпня. 

"До Дня Незалежності більшість українців, які потребують щеплення від COVID-19, мають отримати вакцину. Темпи вакцинації необхідно збільшувати. Крім того, потрібно проводити роз'яснювальну роботу серед людей щодо важливості вакцинації. Адже це - єдиний і найбільш ефективний шлях у боротьбі з пандемією", - сказав Володимир Зеленський. 

Новини за темою: В Україні розробили три прототипи вакцин від COVID-19, - Данілов

У свою чергу міністр охорони здоров'я України Максим Степанов зазначив, що нині в країні працює 11 тис. кабінетів для щеплення, а медична система спроможна робити 400-500 тис. щеплень на добу, якщо вакцина є в наявності. Однак прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що нині в країні є можливість робити щеплення 80-100 тис. українців на добу. 

Нагадаємо, в Україні упродовж минулої доби, 4 травня, зробили 3 425 щеплень від COVID-19. Загалом від початку кампанії вакцинації щеплення зробили 759 434 особи. При цьому першу дозу препарату в Україні отримали 759 432 особи, а обидві - 303. Відомо, що до листа очікування вакцинації від COVID-19 станом на 4 травня записалася 514 821 особа.