Зеленський виступив на Генасамблеї ООН: Про що говорив

Володимир Зеленський Reuters / Lucas Jackson

Серед іншого президент заявив про ухилення ООН від теми Криму

Президент України Володимир Зеленський виступив на сесії Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку. Відповідне відео оприлюднила прес-служба Офісу президента у Фейсбуці.

Напад на Шефіра

Очільник держави розпочав промову з розповіді про замах на свого близького друга та першого помічника Сергія Шефіра, який стався вчора, 22 вересня. Президент вважає інцидент "ціною змін у державі".

"На першого помічника президента України здійснено замах, 12 пострілів, 3 влучили у водія. Ось вам ціна змін в державі, ось вам ціна реформ. На щастя, Сергій живий, на щастя, життю водія вже нічого не загрожує", - сказав він.

Новини за темою: "Передавати мені привіт пострілами з лісу - слабкість": Зеленський відреагував на обстріл автомобіля Шефіра

Оновлення статуту ООН

Зеленський заявив, що великі держави нерівномірно розподілили COVID-вакцини, а світ під час пандемії коронавірусу провалив іспит на єдність. У зв'язку з цим президент України закликав оновити статут ООН, щоб організація стала більш ефективною.

"Ми хочемо оживити ООН. Для початку потрібно оновити статут. Це не рекомендації, які можна виконувати за своїм бажанням. Ви не знайдете там слів "кожен сам за себе". Тоді світу не довелося б визнавати, що він провалив іспит на COVID та іспит на єдність", - вважає політик.

Новини за темою: Володимир Зеленський провів переговори з генсеком та головою Генасамблеї ООН

Перенесення засідань ООН до "гарячих точок"

Президент пропонує проводити засідання ООН біля "гарячих точок". За його словами, тоді організація зможе на власні очі побачити глобальні проблеми, які існують у світі.

"Може,5 нам треба зустрічатися там, де можна почути і побачити ці глобальні проблеми. У світі тисячі "гарячих точок". Україна готова брати участь у засіданнях ООН поруч із будь-якою з них", - висловився Зеленський.

Ситуація на Донбасі

Також очільник держави підняв тему Донбасу, заявивши про зростання кількості жертв у регіоні. Зеленський додав, що збільшення кількості загиблих - це "ціна свободи та ціна незалежності". "Час прокидатися. Чесно, Україна не засинала. Це складно зробити під звуки вибухів та пострілів, які лунають на окупованому Донбасі", - зазначив президент.

Новини за темою: Сьогодні 90% успіху у питанні повернення Донбасу та миру в Україні залежить від Путіна, - Зеленський

Залучення ООН і РФ до "Кримської платформи"

Усіх членів ООН закликали приєднатися до декларації, ухваленої на саміті "Кримської платформи" в Києві. Зеленський дорікнув, що ООН ухиляється від питання Криму. "Тут немає обраних, яких не можна ображати", - вважає очільник держави.

Водночас він додав, що "Кримська платформа" відкрита і для Москви. "І це не іронія і не "тролінг", але цей формат завжди відкритий для Росії. Оскільки у світі ніхто не відчуває себе в безпеці та не може сховатися за міжнародним правом, як за кам'яною стіною", - сказав президент.

Новини за темою: Кулеба заявив, що Україна не почула відповідь на запитання, чому ООН не була представлена на "Кримській платформі"

Необхідність допомоги у звільненні полонених

Зеленський розповів про затримання заступника глави Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, що сталося в тимчасово окупованому Криму на початку вересня. Президент закликав ООН допомогти у звільненні Джеляла та ще сотень українців, яких незаконно утримує РФ.

"Ось вам ціна свободи слова і боротьби за свої права. Я дуже розраховую на підтримку кожного з вас у питанні звільнення близько 450 українців, які незаконно утримуються на окупованих територіях і території Російської Федерації", - наголосив політик.

Новини за темою: Байдену передали список полонених українців, Зеленський попросив посприяти їх визволенню

Вибори до російської Держдуми в ОРДЛО і Криму

Президент закликав ООН відреагувати на російську паспортизацію на тимчасово окупованих територіях України, а також проведення в ОРДЛО та Криму виборів до Держдуми РФ.

"Що це, як не доказ міжнародного злочину? Що це, як не доказ безкарності й зневаги до міжнародного права? Якщо ООН на це не відреагує дієво, то що це, як не доказ, що оживляти ООН пізно? Але я вірю, що не пізно, й ООН має підтримати тих, хто хоче змінити світ на краще", - зауважив очільник України.

Новини за темою: Зеленський про залучення жителів ОРДЛО до виборів у Росії: Це якесь рабство

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський у Нью-Йорку взяв участь у відкритті 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. Сесія присвячена питанням протидії пандемії коронавірусу, а також збереженню довкілля.