Зеленський відповів на петицію про кримінальну відповідальність за примусову вакцинацію

Офіс президента

Голову Верховної Ради та прем’єр-міністра просять розглянути відповідне питання

Президент України Володимир Зеленський просить голову Верховної Ради та прем'єр-міністра розглянути питання про можливість запровадження кримінальної відповідальності за примусову вакцинацію. Про це йдеться у відповіді очільника держави на петицію.

Також чиновники мають розглянути виплату компенсацій за можливі негативні наслідки після щеплення.

Зеленський зазначив, що ухвалення законів входит до повноважень парламенту й нагадав, що згідно з Конституцією, людина, її життя і здоров'я визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

"При цьому передбачено, що стосовно окремих особливо небезпечних інфекційних захворювань можуть здійснюватися обов’язкові медичні огляди, профілактичні щеплення, лікувальні та карантинні заходи в порядку, встановленому законами України", - зауважив президент.

Крім того, він підкреслив, що відповідно до закону, поширення небезпечних інфекцій передбачає обов'язкові профілактичні щеплення серед працівників окремих професій, а у разі загострення ситуації такі щеплення можуть проводитися на окремих територіях та об'єктах.

Новини за темою: Україна до кінця року отримає ще 16 млн доз вакцин Pfizer та Moderna, - МОЗ

Раніше повідомлялося, що Міністерство охорони здоров'я видало наказ, яким затвердило перелік професій, які підлягають обов'язковій вакцинації. За відмову від щеплення українців відсторонять від роботи на законних підставах без збереження заробітної плати. Про те, хто підпадає під обов'язкову вакцинацію, і що ще чекає нещеплених громадян, - читайте в нашому матеріалі.