Зеленський у США зустрівся з генсеком НАТО: Обговорили збільшення присутності флоту країн Альянсу в Чорному морі

Президент України Володимир Зеленський з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом Фото з відкритих джерел

Сторони також обговорили взаємодію України з НАТО із використанням статусу партнера з розширеними можливостями

Президент України Володимир Зеленський в рамках робочого візиту до США зустрівся з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом. Говорили про полонених українців, взаємодію з Альянсом та збільшення присутності флотів країн НАТО в Чорному морі. Про це повідомляє "УНН".

Зеленський подякував Столтенбергу за незмінну підтримку України з боку НАТО, відзначивши важливість участі представника Альянсу в саміті "Кримської платформи" в серпні цього року в Києві.

Глава держави попросив генсека сприяти звільненню майже 450 українців, яких утримують на тимчасово непідконтрольних територіях та в РФ.

Також президент наголосив, що за останні два роки Україна практично завершила формування нової цілісної системи національної безпеки, яка повністю побудована на стандартах країн Альянсу.

"Наш курс на членство в НАТО, принципи й стандарти Альянсу лежать в основі всіх керівних документів у сфері національної безпеки й оборони", - заявив Зеленський.

Він також поінформував Йенса Столтенберга про перебіг виконання нашою країною Річних національних програм під егідою Комісії Україна - НАТО і висловив сподівання, що країни - члени Альянсу зможуть визначити для України вичерпний перелік реформ, відповідні критерії та "маркери", виконання яких дасть змогу перейти до наступного етапу інтеграції з НАТО.

Новини за темою: Зеленський зустрівся з президентом Microsoft, обговорили розробку систем електронного голосування та антикорупційних програм

Сторони обговорили взаємодію України з НАТО з використанням статусу партнера з розширеними можливостями.

Президент України наголосив на важливості подальшого збільшення присутності флотів країн НАТО в Чорному морі, а також взаємодії держав Чорноморського узбережжя. Володимир Зеленський зазначив, що Україна готова активно долучатися до відповідних спільних дій з Альянсом, а також висловив зацікавленість у розширенні кількості спільних навчань.

Нагадаємо, раніше міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що Україна занепокоєна намірами Російської Федерації розмістити ядерну зброю в окупованому Криму. За його словами, Росія проводить свої військові операції на Близькому Сході та в Африці саме з опорою на Крим.