Зеленський розповів про можливі сценарії нападу Росії

Володимир Зеленський

РБК-Україна

За словами президента, Україна готується до різних сценаріїв ескалації Росією

Росія може спробувати захопити територію північніше Криму шляхом морської операції чи влаштувати ескалацію з території окупованого Донбасу. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю німецькій газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung, передає прес-служба ОП.

За словами президента, Україна готується до різних сценаріїв ескалації Росією.

"Є багато військових варіантів, можливих з боку РФ, зокрема морські операції. Ми дуже занепокоєні цим, і зараз є блокування Азово-Чорноморського регіону російськими кораблями. Вони контролюють це, попри міжнародне право, порушуючи його. Це те, що ви сказали, – один із варіантів виходу на Крим і щоб прорубати цей коридор з материкової України. 

"Може бути ескалація з боку окупованого Донбасу, ми це чудово розуміємо. Великий стрибок, бліцкриґ до кордонів Донецької та Луганської областей. Ми розглядаємо та готуємося до таких кроків", - сказав Зеленський.

Водночас український лідер не виключає "сюрпризів" з північних кордонів, де Росія та Білорусь постійно розглядають і домовляються про важливу геополітичну оборонну угоду.

"Ми не знаємо деталей цього договору про створення союзної держави. Але якщо, наприклад, ми говоримо про коридор до Криму, то це значить, що не можна буде приховати цю ситуацію за "громадянським конфліктом". Це буде відкрита повномасштабна війна", - додав Зеленський.

Новини за темою: Німеччина і Франція закликали РФ надати відповідь стосовно порушення домовленостей щодо Донбасу

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський запропонував створити новий формат для врегулювання конфлікту на Донбасі та у Криму, об’єднавши його з "нормандським".