Зеленський провів телефонну розмову з сенатором США

Президент наголосив, що очікує на візит Роберта Портмана до України

Delo.ua

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з сенатором США, співголовою Українського кокусу в Сенаті Робертом Портманом, повідомляє прес-служба президента.

Сторони обговорили призначення нового посла України у США Оксани Маркарової, надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО та співпрацю у протидії дезінформації.

Глава держави наголосив, що Україна високо цінує двопартійну підтримку Конгресу Сполучених Штатів Америки. Він подякував за постійну й непохитну підтримку з боку США територіальної цілісності та суверенітету України.

"Дякую вам за вагомий особистий внесок у формування такої міцної парламентської підтримки на чолі Сенатського українського кокусу. Це важлива основа нашого стратегічного партнерства, яке базується на спільних цінностях та довгострокових інтересах", – зазначив Володимир Зеленський.

Володимир Зеленський поінформував сенатора про ситуацію на Донбасі. Зокрема, він зазначив, що є певні позитивні зміни, менше снайперського вогню, а тому менше загиблих за останні дні. Однак глава держави наголосив, що так і не вдалося досягти домовленостей із Росією щодо режиму повного припинення вогню, тож ситуація й надалі залишається небезпечною.

Також президент наголосив, що з радістю очікує на візит Роберта Портмана до України у складі двопартійної делегації Конгресу США.

Нагадаємо, що 5-6 травня Україну відвідає держсекретар США Ентоні Блінкен. У МЗС України розповіли, чого очікують від цього візиту.